8. TOP: A leggyorsabb ember a világon

A világon minden évben számos új rekord van különböző területeken. Sokan meglepik, és valódi érdeklődést és örömöt keltenek. Ez különösen igaz a sport világára, ahol az eredmények néha elképzelhetetlennek tűnnek. Ezért ma felajánljuk, hogy megismerjük az emberek hihetetlen történeteit, akiket a leggyorsabban tartanak a világon.

Nem titok, hogy a futás az egyik leglátványosabb sport. Végül is, itt szó szerint minden második számít. Természetesen minden sport maximális elkötelezettséget igényel, de a futás ezt bizonyítja legtisztábban. Ez különösen a rövid távú versenyeken nyilvánvaló.

Donald Lippincott, USA

Donald Lippincott, az Egyesült Államok képviselője volt a világtörténelem első rekordja a 100 méteres versenyen. Idője mindössze 10,6 másodperc volt. Ilyen eredményt mutatott az 1912-es stockholmi olimpián, amely akkoriban egyszerűen hihetetlen eredmény volt. A képen a központban van.

Jesse Owens, USA

1932-ben új rekordot értek el a 100 méteres futás során - 10,2 másodperc. Jesse Owens, az Egyesült Államok lett a tulajdonos. A rekordot a berlini XI. Olimpiai játékokon állították fel, és évekig nem tudták megtörni. By the way, akkor a sportoló négy aranyérmet nyert, és a legkiemelkedőbb sportolónak nevezték. Egyetértek, egy izgalmas sportteljesítmény története.

Donovan Bailey, Kanada

Az 1996-os atlanta nyári olimpián Donovan Bailey kanadai atléta világrekordot állított fel. A 100 méteres távolságot mindössze 9,84 másodperc alatt teljesítette. Ennek köszönhetően ő lett a történelem első kanadai szereplője, aki felkerült a „bolygó leggyorsabb futói” listájára. Sportkarrierje befejezése után vállalkozni kezdett és jótékonysági alapot szervezett. Fő célja a fiatal sportolók segítése.

Asafa Powell, Jamaica

A 2008. évi svájci atlétikai nagydíj alatt Asafa Powell új rekordot állított fel - mindössze 9,72 másodperc alatt tette meg a 100 méteres távolságot. Híresebbé vált, amikor 88-szor mutatta meg az eredményt, amikor 100 métert 10 másodperc alatt futott. Más sprinter nem ért el ilyen eredményeket.

Tyson Gay, USA

2009-ben Sanghajban az amerikai sprinter Tyson Gay rövid távolságot tett le, mindössze 9,69 másodperc alatt. Ez az eredmény lehetővé tette számára, hogy második helyet foglaljon el és bolygó második leggyorsabb személyévé váljon. Személyes rekordát azonban hivatalosan a legjobb amerikai rekordnak elismerték, amely szintén tiszteletet érdemel.

Johan Blake, Jamaica

2012-ben, Lausanne-ban a világbajnokságon, a Johan Blake 19 éves atléta mindenkit meglepte. A sportoló egyszerűen 9,69 másodperc alatt teljesítette a 100 méteres távolságot. Ennek köszönhetően ő lett a történelem legfiatalabb rekordja.

Usain Bolt, Jamaica

A mai napig a jamaicai atléta - Usain Bolt - a világ leggyorsabb embere. Nehéz túlbecsülni a sport területén elért eredményeit. Végül is az atléta háromszor olimpiai bajnok lett, a jelenlegi világbajnok három sprint tudományágban. Ezen felül többször is világbajnok, akit mindenki csodál.

2009 nyarának végén, a világbajnokság döntőjében, Usain Bolt hihetetlen 100 méteres eredményt mutatott - 9,58 másodperc. A maximális futási sebessége elérte a 44,72 km / h értéket, és az lett a rekordsebesség, amelyet az ember fejlesztett a sport történetében. Természetesen hihetetlenül nehéz fenntartani egy ilyen eredményt, így a 60 és 80 méter közötti intervallumban 37,6 km / h-ra csökkentette.

Néhány nappal később Usain Bolt újabb rekordot állított fel, de már a 200 méteren - 19,19 másodperc. A sportoló szintén az országának olimpiai csapatának része volt, és a 4 * 100 méteres váltóban vett részt.A verseny alatt újabb rekordot állított fel - 37,10 másodperc. Egy ilyen hihetetlen eredménynek köszönhetően Usain Bolt villámnak hívták. Végül is ő lett az első ember a világon, aki egyszerre három rekordot állított fel egy olimpián.

Valójában Usain Bolt életrajza izgalmas és tiszteletteljes. A sportoló 1986. augusztus 21-én született. Tizenöt éves korában híressé vált mind hazájában, mind külföldön. Mert győzelmet ért el a Kingstonban a nemzetközi futóversenyen. Ott nyert aranyérmet és két ezüst érmet. Két évvel később 200 m-rel javította teljesítményét a versenyen, 19,93 másodperc volt. Ennek köszönhetően ő lett a világ első juniorja, aki kevesebb mint 20 másodperc alatt tudott leküzdeni egy ilyen távolságot.

Később, 2012-ben Usain megvédte az Egyesült Királyságban a világ leggyorsabb embere címet az olimpián való futásért. Sőt, ő lett a legjobb a 100 méteres, 200 méteres és a relé részeként 4 * 100 méteres versenyzőként. Ezért a sportolót a történelem első személyének nyilvánították, aki az olimpián három kategóriában kapott aranyérmet egymás után kétszer. 2016-ban a brazil olimpiai játékokon a sportoló ismét megnyerte az aranyérmet a 100 méteres távolságon.

Jerry Mikulek

Az atlétika nem az egyetlen tudományág, ahol különféle sebességrekordokat állítanak fel. Jerry Mikulek a világ egyik leggyorsabb lövöldözőjévé vált. Mindössze 0,57 másodperc alatt képes ötször lőni egy játékkártyán. Ezen felül öt revolverről készített feljegyzés szerzőjévé vált. Ez természetesen hozzájárult a fegyverek és a lövöldözés iránti elbűvöléshez, amelyet Jerry már jó ideje tanít. Élete során szinte mindenféle fegyvert kipróbált.

Nem meglepő, hogy Jerry Mikulek híres tapasztalt fegyvermester. Ez lehetővé teszi számára, hogy beállítsa és szükség esetén beállítsa a revolvereket, hogy azok a lehető leghatékonyabban működjenek.

Nem túlzás azt mondani, hogy minden rekord az akarat erejét, karakterét és végtelen odaadását jelzi a kimerítő edzés során. Minden sportoló méltó tiszteletet, mivel nem mindenki képes elérni ilyen hihetetlen magasságot a sport világában.